Pazar, 09 Ağustos 2020
.
.
chevron_left chevron_right
adscode
Gündem

AĞRI MİLLETVEKİLİ EKREM ÇELEBİYE AÇIK MEKTUP

EFE' DEN ÇELEBİ'YE MEKTUP VAR

2084 Toplam Gösterim
AĞRI MİLLETVEKİLİ EKREM ÇELEBİYE AÇIK MEKTUP

İlimiz üzerinde yoğunlaşan bu zamansız Karabulut ağrı’dan ne istiyor, ya da ne yapmaya çalışıyor?

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesini tercih ederek ilimize gelen bazı öğrencilerin KYK yurduna yerleşemediğinden geceyi otogar da, hastanede yada dolmuş duraklarında geçirdiklerini duyduğumuzda kulaklarımıza inanamamış ancak gördüklerimiz karşısında adeta şoke olmuştuk, duyarsız davranamazdık, gezeteci refleksiyle deklanşöre dokunarak utanç verici manzarayı resimlemiş ardından konunun muhattabı olan öğrencilerle konuşarak işin aslını öğerenerek haberimize taşımıştık. Memleketini seven duyarlı esnaflarımız konuya anında müdahil olarak bu öğrenci kardeşlerimizin barınma masraflarını üstlenerek barınma sorunlarını gidermeye çalışırken tam o esnada Sayın Karabulut yaptığı açıklama ile konunun gerçek olmadığını beyan ederek yurtta boş yer olduğunu ancak bu öğrencilerin başvurularının olmadığını söylemişti , ancak bu öğrencilerin KYK  başvurularının olduğunu, bu öğrencilere yurt çıkmadığını yedekte beklediklerini ve başvuru makamının da kendisi olmadığını dahi bilmeyerek basına karşı bilevlenmiş bir şekilde yalan haber yapmakla suçlamasını sürdürdü. (Öğrencilerin başvuru belgeleri ilgili haberimizde yayınlandı)

Sayın Rektör hızını alamadı ki Taşlıçay Adalet Meslek Yüksek Okulu’nda ki malzemeleri de il merkezine taşıyarak burayı da kapattı.

Şimdi Sayın Rektör bu hasımane davranışlarını sürdürmeye devam mı edecek?

 Benim soyadım Karabulut, bu nedenle Ağrı ile güneşin arasına girmeliyim, bunların güneşi görmelerine müsade etmemeliyim mi diyecek? Ve siz sayın milletvekilimiz buna seyirci mi kalacaksınız?

Bir Ağrılı olarak Sayın Ekrem Çelebi bey’in bu sorunların çözümü için kerem eyleyeceğini Taşlıçay Adliyesinin kapanmaması için gösterdiği çabayı burada da göstereceğini umut ediyorum.

Ağrı kamuoyunun haber alma hakkı adına bir gazeteci olarak konunun takipçisi olup okurlarlarımız gelişmelerle ilgili bilgilendirmeye devam edeceğiz.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE