Pazartesi, 16 Aralık 2019
.
.
chevron_left chevron_right
adscode
Gündem

FEYZİOĞLU’NDAN KİLİS’E İDARİ VE SOSYAL TESİS MÜJDESİ

FEYZİOĞLU’NDAN KİLİS’E İDARİ VE SOSYAL TESİS MÜJDESİ

1244 Toplam Gösterim
FEYZİOĞLU’NDAN KİLİS’E İDARİ VE SOSYAL TESİS MÜJDESİ

FEYZİOĞLU’NDAN KİLİS’E İDARİ VE SOSYAL TESİS MÜJDESİ

“İNŞAAT EN KISA SÜREDE BAŞLAYACAK”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Kilis’e idari ve sosyal tesis yapmak için Türkiye Barolar Birliği’nce alınmış arsaya en kısa sürede inşaatın başlayacağı müjdesini verdi.

Bir dizi ziyarette bulunmak için Kilis’e gelen Feyzioğlu, Baro Başkanı Av. Muammer Fazlıağaoğlu, TBB Başkan Yardımcısı Av. Ünsal Toker, TBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Av. Sabri Erdal Güngör ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İNŞAAT EN KISA SÜREDE BAŞLAYACAK

Kilis Adliyesi içindeki Kilis Barosu’nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Feyzioğlu, Kilis’e idari ve sosyal tesis yapmak için Türkiye Barolar Birliği’nce alınmış arsaya en kısa sürede inşaatın başlayacağı müjdesini verdi.

TÜRKİYE’NİN YARGILAMA YETKİSİ VARDIR

Feyzioğlu, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili bir soru üzerine, şunları söyledi:

“Türkiye üzerine düşeni samimiyetle yapan tek ülkedir bu soruşturmada. Bazı yabancı basın yayın organları bizim bunu Suudi Arabistan’a karşı bir koz olarak kullandığımızı iddia ederek, ülkemiz aleyhinde propaganda yapıyorlar. Onlar kendi devletlerinin duyarsızlığına ve çifte standardına baksınlar. Birleşmiş Milletler’den gelen özel soruşturmacı da Türkiye’nin katkılarını doğruladı. Suudi Arabistan sanıkları Türkiye’ye verirse Türkiye’nin yargılama yetkisi vardır. Anlaşılan o ki, Suudi Arabistan’da yapılacak bir yargılama hiçbir şekilde tatmin edici sonuçlar vermeyecek, adalet sağlanamayacak. Esasen bu konuda bir şeffaflık da yok. En doğrusu yargılamayı Türkiye’nin yapması. Ancak Suudi Arabistan sanıkların kendi vatandaşı olduğunu söyleyerek iade etmeyi de reddedebilir” dedi.

SURİYE’DE ÖNCÜLÜĞÜ AVRUPA VE AMERİKA’YA BIRAKMAMALIYIZ

Kilis Barosu avukatlarıyla da görüşen Feyzioğlu, Yargı Reformu Stratejisine ilişkin gelişmelerle ilgili bilgileri paylaştı. Feyzioğlu, ardından Kilis Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Başkan Hacı Mustafa Celkanlı ve meclis üyeleri ile birlikte görüşmeler yaptı. Görüşmeye TBB Başkan Yardımcısı Av. Ünsal Toker ve TBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Av. Sabri Erdal Güngör de katıldı. Celkanlı, “Siz buraya füzeler atılırken de gelmiştiniz. Şimdi de ekonomik sıkıntılarımız var. Yine geldiniz, hoş geldiniz” dedi. Celkanlı, Kilis Barosu ile çok yakın bir iş birliği içinde olmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Başkan Feyzioğlu da, Suriye’nin toprak bütünlüğü sağlanıp hukukun üstünlüğüne dayanan, insan haklarına saygı duyan bir düzen tesis edildiğinde Türk sanayicisi ve iş insanlarının Suriye’nin yeniden inşasında büyük görevler üstleneceğini söyledi. Feyzioğlu, “4 milyon sığınmacıyı Türkiye’de misafir edip, Kilis özelinde Kilis nüfusunun 1.5 katı sığınmacıyı barındırıp, daha sonra Suriye’nin sanayi ve ticaretinde öncülüğü Avrupa ve Amerika’ya bırakmamalıyız” dedi. Feyzioğlu, bunun için özellikle Kilisli avukatlarla ve sınır bölgemizdeki illerin avukatlarıyla Suriyeli avukatların bu zor dönemde kurdukları dostane ilişkinin bölgede barış sağlandığında her iki ülke ekonomisine ve meslektaşlarına fayda sağlayacağına inandığını sözlerine ilave etti. Feyzioğlu, hukukun üstünlüğünün, yargılamanın adilliğinin, avukatların etkinliğinin ve baroların gücünün; sanayi ve ticaretin gelişmesinin olmazsa olmazı olduğunu bir kez daha hatırlattı.

ESNAFLARI DA DİNLEDİ

Feyzioğlu, daha sonra Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Memiler’i ziyaret etti. Ziyarette esnaf sıkıntılarını anlattı. Feyzioğlu ve Kilis Baro Başkanı Fazlıağaoğlu, esnafın, tüccarın, sanayicinin derdinin aynı zamanda avukatın da derdi olduğunu ifade etti. Feyzioğlu, “Üretim ve ticaret olmazsa avukatın da hizmet verebileceği alan daralır. Hukuk ve mahkemeler güven vermezse, sanayi ve ticaret gelişmez” dedi. Feyzioğlu, devamla Kilis Baromuz, Kilis Sanayi ve Tic

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE