Perşembe, 22 Ağustos 2019
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Saim Alpaslan; Projelerin Takipçisi Olacağız

Saim Alpaslan; Projelerin Takipçisi Olacağız

1004 Toplam Gösterim
Saim Alpaslan; Projelerin Takipçisi Olacağız

Ağrı Sivil Toplum Platformu Başkanı Saim Alpaslan, ASTOP'un 17.Başkanlar Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın seçim sürecinde kamuoyu ile paylaştığı projelerin takipçisi olacaklarını söyledi.

Seçim sonuçlarının Ağrı halkının iradesini yansıttığını söyleyen Alpaslan " 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında Ağrı'da seçimleri kazanan AK Parti'nin adayı Savcı Sayan'nı tebrik ediyoruz. Seçimler öncesinde Ağrı'ya dair önemli projelerle geldi. Bu projelerin tamamını desteklediğimizi peşinen bildirmek istiyoruz. Seçimlerde dağıtılan el kitapçıkları ile projeler halka anlatıldı. Bizde bu toplumun sivil yapısı olduğumuz için bu projeleri takip edeceğiz. Yapılan projeleri alkışlayacak, yapılmayanların yapılması için gereken desteği vereceğiz. " dedi.

STK'ların önemsenmesi gerektiğini de söyleyen Alpaslan; "Seçim dönemlerinde STK'ları önemseyenler, seçimler bittikten sonra "Öküz öldü, ortaklık bitti" diyemezler. Bir STK eğer ki sizinle görüşmek istiyor, bir üyesinin veya görev yaptığı alan ile ilgili bir sorunu size aktarmak istiyor ise, siz bu STK'yı dinlemek zorundasınız. Maalesef Ağrı'ya atanan bürokratlar bazen STK'ları önemsiyor. Veya şu STK bizden, şu STK bizden değil gibi sıradışı bir ayrım yapıyorlar. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Devleti temsil eden makamların, bu konuda hassas olmaları gerekiyor. Bu güne kadar seçimler dolayısı ile suskun kaldık. Ancak bundan sonraki süreçte STK'ları önemsemeyen, onların dertleri ile ilgilenmeyen, oturdukları makamı halk için değil, kendi egolarını tatmin etmek için kullananları gerek hükumetimiz nezdinde bakanlıklara, gerekse ulaşabilir isek Sayın Cumhurbaşkanımıza kadar ileteceğiz. Hiç kimse bu halktan üstün değildir. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor." dedi

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE