Cumartesi, 11 Temmuz 2020
.
.
chevron_left chevron_right
adscode
Siyaset

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na Yürüyüş Tepkisi: Akılsız Başın Cezasını Ayaklar Çeker

MHP lideri Bahçeli, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına karşı yürüyüş başlatan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu sert dille eleştirip "Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş" dedi.

5305 Toplam Gösterim
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na Yürüyüş Tepkisi: Akılsız Başın Cezasını Ayaklar Çeker

CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından yürüyüş yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösteren MHP lideri Bahçeli, "Bu kararın hitamında CHP aceleyle ayağa kalkmış, önyargıyla kıyameti koparmıştır." dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkinTwitter hesabından açıklamalarda bulundu.
Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde;

 

SİSİ'NİN KÜSHAT TÜRKİYE ÇAĞRISI
Türkiye, bitmek bilmeyen saldırıların, derin komploların, ayak oyunlarının, dahası maskeli operasyonların çok açık hedef ülkesidir.
İşte Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin teklif ve çağrısı ortadadır. Türkiye'ye Katar gibi yaptırım uygulansın diyen bu darbeciyi kınıyorum.

Gün geçmiyor ki, milletimizi kaygıya sevk eden, karamsarlığa iten olaylar vasat bulmasın! Kriz tetikçileri faal,kaos heveslileri faaliyette.
ENİS BERBEROĞLU'NUN TUTUKLANMASI

CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu'nun, MİT Tırları Davası kapsamında 20 Ağustos 2016'da hakkında dava açılmıştı.
Görülen ve yürüyen duruşma safahatlarının ardından, İstanbul 14.Ağır Ceza Mahkemesi hükmünü vermiş, kararını açıklamıştır.
KILIÇDAROĞLU'NUN ADALET YÜRÜYÜŞÜ

Buna göre Kadri Enis Berberoğlu 25 yıla mahkûm edilmiştir. Bu kararın hitamında CHP aceleyle ayağa kalkmış, önyargıyla kıyameti koparmıştır.
Halbuki İstanbul 14.Ağır Ceza Mahkemesi'nin açıkladığı hüküm kesin olmayıp, hukuki yollar kapanmış ve tükenmiş değildir.
İstinaf mahkemelerinden Yargıtay'a kadar hukuki müracaatlar mümkün ve meşru yoldur.
Mezkur hukuki sürecin aşamaları tamamlanana kadar herkesin sabırlı,saygılı ve soğukkanlı hareketi mecburi olduğu kadar en doğru olan yoldur.
Hak arayışında, hukuk mücadelesinde elbette duygusal tepki ve şuursuz eylemlerden kaçınmak, her ne olursa olsun yüz çevirmek şarttır.
CHP'nin, demokratik ve hukuk çemberinden taşmaması gerekirken, mal bulmuş mağribi gibi sokağa fırlayarak yürüyüşe geçmesi masumane değildir.
Provokatörler devrede, karıştırıcı ve nifak saçan mihraklar yerli işbirlikçileri eliyle kuyruktadır.
"AKILSIZ BAŞIN CEZASINI AYAKLAR ÇEKER"

CHP Genel Başkanı, bugün Ankara Güvenpark'tan başlayıp İstanbul Maltepe'ye kadar sürecek bir adalet yürüyüşü başlatmıştır.
Atalarımız boşuna söylememiş: Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş!
Adalet yolda bulacağımız kayıp eşya, yürürken ayağımıza takılacak bir gömü değildir. Bunu bilmemek ise cehalettir.

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 1
  • 1 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE