Cumartesi, 11 Temmuz 2020
.
.
chevron_left chevron_right
adscode
Siyaset

Erdoğan: ABD ziyareti virgül değil, nokta mesafesinde

ABD'nin YPG'ye yaptığı ağır silah yadımıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz asla terör örgütünü ABD'nin yanına, ABD'yi de terör örgütünün yanına yakıştırmıyoruz. Şu ana kadar gelen bilgileri adeta dedikodu mesafesinde görmek istiyorum." dedi. Erdoğan, ABD Başkanı Trump'la gerçekleştireceği görüşmeyle ilgili de, "Bizim yapacağımız görüşme virgül mesafesinde değil nokta mesafesinde olacaktır." ifadelerini kullandı.

4940 Toplam Gösterim
Erdoğan: ABD ziyareti virgül değil, nokta mesafesinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Modern İpek Yolu girişimine Türkiye olarak çok güçlü bir destek veriyoruz. Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 3. Havalimanı bu projenin halkalarıdır. Türkiye'nin gerçek bir kavşak noktası olduğu bu vesile ile bir kez daha tescil edilecektir. Yapacağım görüşmelerde bu hususların altını çizeceğim.

TRUMP GÖRÜŞMESİNİN GÜNDEM MADDELERİ

Çin'den sonra ABD Başkanı Trump'ın daveti üzerine Washington'a geçeceğiz. Önemli konuları, gerek ikili ilişkiler, gerekse bölgesel gelişmeleri değerlendirme fırsatımız olacak. İkili ilişkilerin yanı sıra, başta DEAŞ olmak üzere, terörle mücadele, Suriye, Irak, mülteci konularında görüş alışverişinde bulunacağız. FETÖ gündemimizde en üst sırada yer alacaktır.

VİRGÜL MESAFESİNDE DEĞİL, NOKTA MESAFESİNDE OLACAK

(ABD'nin YGP'ye silah yardımı) Bu ara bir öncü ekibi ABD'ye göndermiştik. Bu sorunuzdaki içeriği ihtiva eden konularda bazı ön görüşmeleri yetkililerle yaptılar. Şimdi de biz en üst düzeyde sayın Trump'la bu görüşmeleri yapalım istiyoruz. Bizim yapacağımız görüşme virgül mesafesinde değil, nokta mesafesinde olacak. Şu ana kadar "yazılı, görsel medyada yer alan bütün ifadeleri çok da önemsemiyorum" demiştim. Şu anda Amerika bir geçiş sürecini yaşıyor. Bizim burada çok daha dikkatli olmamız gerekir ama dün de ifade ettiğim gibi bizim tüm temennimiz. Bunların bütün belgeleri elde.

 

Etiketler: