Pazar, 16 Aralık 2018
.
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

KUDÜS SAVAŞIN DEĞİL BARIŞIN ŞEHRİDİR KUDÜS FİLİSTİ’İN BAŞKENTİDİR

İnsanlık tarihinin en kanlı en zalim dönemlerinin yaşandığı bir zaman dilimindeyiz şiddeti daha da derinleştirerek kanlı iktidarlarını sürdürmek isteyen bir zihniyet Kudüs üzerinde yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor bunu gören tarihsel gerekçelerini bilen ve dünyanın bu devrine itiraz eden vicdan sahiplerinin sesi olarak uyarıda bulunmak üzere burada toplandık .

7322 Toplam Gösterim
KUDÜS SAVAŞIN DEĞİL BARIŞIN ŞEHRİDİR KUDÜS FİLİSTİ’İN BAŞKENTİDİR

KUDÜS SAVAŞIN DEĞİL BARIŞIN ŞEHRİDİR KUDÜS FİLİSTİ’İN BAŞKENTİDİR

İnsanlık tarihinin en kanlı en zalim dönemlerinin yaşandığı bir zaman dilimindeyiz şiddeti daha da derinleştirerek kanlı iktidarlarını sürdürmek isteyen bir zihniyet Kudüs üzerinde yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor bunu gören tarihsel gerekçelerini bilen ve dünyanın bu devrine itiraz eden vicdan sahiplerinin sesi olarak uyarıda bulunmak üzere burada toplandık .

 

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti kabul ettiğini ilan etmesi elçiliğini taşıma kararı İsrail’in bütün Filistin’i başkenti Kudüs dahil işgal etme plan ve kararının bir parçasıdır 1995’te ABD bu kararı almış ve sürekli Filistin’e ve İslam dünyası’na karşı tehdit olarak kullanmaktır çok manidar bir tarihte  Kudüs’ün Müslümanların elinden çıkmasını 100. Yıldönümünde bu karar uygulamaya konmuştur bu karar basit bir karar değil Siyonizm ve Emperyalizm ortaklığının oldukça sistematik bir şeklide yaptığı bu kirli plan bölgemizi yine bir kaosa sürükleme amaçlıdır bu durum ABD nin İsrail’le aynı düşünce ile işgalin tarafı olduğunu göstermiştir.       

İsrail’in Filistin ve Kudüs’te ki varlığı gayri meşrudur Varlık sebebi işgaldir ve işgal devam etmektedir İsrail’in işgali ulusal ve uluslar arası hiçbir hukukta onaylanmamış değildir onaylanması da mümkün olmaz.

ABD’nin bu alçakça kararı insanlık için manevi ve tarihi kıymete sahip bu yönüyle de dünyanın barış adası olmuş Kudüs’ü savaşa gerekçesine dönüştürmek amacı taşımaktır.

Bu yolla diplomatik ve ekonomik zeminde devam eden örtülü üçüncü dünya savaşının kanlı bölümünün İslam coğrafyası üzerinde gerçekleşmesini istemekte dedir  oysa Kudüs bütün inançlar için ortak tarih ortak coğrafya ortak kültür ve hepsinden öte ortak kader ve bilirlikte yaşamak demektir Kudüs’ün bu vasıflarını yok edilmesine izin vermeyiz Kudüs’ün insanlığı ortak mirası olması gerçeğine ihanet ettirmeyiz.

ABD-İsrail ortak yapımı bu kirli strateji şiddet ve krizlerle kavrulan bütün insanlık için eğer engellenmese daha da büyük sorunların kapısını aralayacaktır tam da bu yüzden dünyanın bütün vicdan sahiplerini barış adası Kudüs’ü koruma noktasında çağrımızın muhatabıdır.

Buradan diyoruz ki korsan İsrail Kudüs’ü başkent yapmak gibi hataya düşmemeli ABD İsrail’in başkentinin Washington olduğunu idrak etmeli ,

Kudüs ümmetin namusudur çiğnetmeyiz Toprağının her bir karışı ilahi vahyi insanlığa bildiren peygamberlerin izlerini taşımaktadır bu sebeple Kudüs insan olma şuuru selamete erme bilinci ve sulhun mihengidir.

Kudüs Müslümanların ilk kıblesidir bu nedenle Kudüs İslamın mahremidir ona Siyonist eli sürülemez yüz yılı aşkın süredir Filistinlilere karşı şiddet uygulayan Siyonist çetenin ideallerine be derece destek çıkmak sadece akıl tutulmasıyla açıklana bilecek bir durum değildir elbette

İsalam’ın harem-i  izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler Türküyle Arabıyla Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin  Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.

Nasıl ki Abdülhamit Han’ın mücadelesiyle Siyonizimi   Filistin ve Kudüs’ten uzak tutuysak aynı şekilde Türkiye’nin insanlığı silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız,

Dünyadaki tüm Müslümanların İslam işbirliği teşkilatı zirve dönem başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs ve Filistin özgürleşmesi için somut adımların atılması da bekliyoruz .

Ancak o zaman aynı şuurla mücadelemizi sürdürüp haçlı birliği olan emperyalizme ve siyonizme karşı bütün insanlığı da içine alan bir söz söyleyebiliriz.

İslam coğrafyasında günü kurtarma politikaları peşinde koşan bazı devlet yöneticilerinin ikircikli tutumlarına karşı çıkarak inancımızın ve tarihimizin bize verdiği güçle barışın sesini yükselte biliriz.

Şiddetten boğulmuş krizlerle boğuşan bütün insanlık doğru ve adil bir söz bekliyor Anadolu bu sözü söylemeye hazırdır ümmetin gönlü bu hakikate açıktır bu konudaki inancımız ve kararlığımız tamdır.

Şimdi bu inancı ve kararlılığı fiiliyata dökme vaktidir Kudüs’ün siyonizme başkent yapılmasını engellemek için harekete geçmek birlikte ses vermek ve insanlığı beklediği  o sözü söylemek için buradayız.

Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı  göstermeye her türlü fedakarlıkta  bulunmaya hazırız.

İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.

 

Tam da bu yüzden Özgür Kudüs

Tam da bu yüzden  kahrolsun Siyonizm

Tam da bu yüzden  defolsun ABD

Tam da bu yüzden   Bağımsız Filistin

Bu inanç ve kararlılıkla Mescid-i Aksa’nın selamını alıyor Kudüs ve Aksa’nın islamla kucaklaşması için haykırıyoruz

Yaşasın başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devleti

Yaşasın işgalden kurtulmuş Kudüs şehri                                

                          

 

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE