Salı, 26 Mayıs 2020
.
.
chevron_left chevron_right
adscode
Siyaset

SAVCI SAYAN'A DESTEK ARTIYOR.

SAVCI SAYAN'A DESTEK ARTIYOR.

3300 Toplam Gösterim
SAVCI SAYAN'A DESTEK ARTIYOR.

Ağrı belediye Başkan Adayı Savcı SAYAN'A verilen destek her geçen gün artıyor. Geldiği günden beri çok çalışması ile ön plana çıkan Savcı Sayan, bunun karşılığını kendisine gösterilen ilginin ve kendisine verilen desteğin artarak devam etmesi ile almaktadır. Sabahın erken saatlerinde çalışmaya başlayan Savcı Sayan, gecenin geç vakitlerine kadar çalışmaktadır. Sabahın köründe hayvan pazarında vatandaşlarla birlikte olan Savcı Sayan, bazı günlerde kahvehanelerde sabahın erken saatlerinde vatandaşlarla birlikte sabah çayı içerek güne başlamaktadır. Sonra mahalle aralarına, hiç bir adayın uğramamış olduğu kenar sokaklara girerek neredeyse her eve uğrayıp vatandaşları tek tek evlerinde ziyaret etmektedir. Vatandaşa duyduğu güveni yanına hiçbir güvenlik görevlisini almadan, böyle bir şeye ihtiyaç duymadan çalışmalarını sürdüren Savcı Sayan, akşamları yaptığı bir çok ev toplantısı ve sonrasında il başkanı, milletvekili, merkez ilçe başkanı ve teşkilat mensupları ile günün değerlendirmesini yapmaktadır.
Bugün il başkanı Abbas Aydın'ın aile bireyleri ile yaptığı toplantı da çok büyük bir coşku ile karşılanan Savcı Sayan, hemen hemen tamamını Kürtçe olarak yaptı konuşması ile dinleyenleri mest etti. Bu ili HDPnin Tuceliden, Bitlis'ten atadığı kayyumlara teslim etmeyelim diyen Sayan, HDP yüzünden devletinde bu ile kayyum atamaması için destek istedi. Bizleri kayyumlar değil biz kendimiz yönetmeliyiz. Bu il kendi kendini yönetebilecek çok donanımlı, cesur , yürekli, başarılı kişilerle dolu iken neden HDP ithal, başka illerden birilerini getirip Ağrılıların tepesine dikmeye çalışmaktadır. Hiç mi adam yok ki Ağrı'da. Ağrılıları belediye başkanlığına layık görmeyen HDP zihniyeti, Ağrılılardan ne yüzle , hangi gerekçeyle, oy isteyebilecek. Hem Ağrılı vatandaşımı bu işe layık görmeyeceksin, hemde kendisinden oy isteyeceksin. Ağrılı kendi öz evladına sahip çıkacaktır. Ağrılı yerli olduğu için, çok donanımlı olduğu için, halkla birlikte olduğu için, mütevazi olduğu için, yere basan projeleri olduğu için, kendi dilinden konuşan ve onu hemen anlayan biri olduğu için Savcı SAYAN'A destek verecektir. Dışarıdan gelen HDP kayyumları ile devletin atadığı kayyum sizi tanıyana kadar ben sizin bütün işlerinizi halletmiş olacağım. Çünkü ben sizden biriyim. Sizin ailenizi, derdinizi , sıkıntınızı, problemlerinizi, ihtiyaçlarınızın hepsini zaten biliyorum. Çünkü ben buralıyım. Ama başkaları sizi tanıyana kadar başkanlık süresi bitmiş olacak.

Toplantıda konuşmasını özellikle gençlerin sık sık sloganlar ile keserek destek verdiği savcı sayan, gençler için çok büyük hizmetler , büyük projeler üreteceğini belirtti. Ağrı gençliği arkamda dursun, bu değerli gençlik arkamda dursun inanın yapamayacağım hiçbir iş olmayacaktır. Ben bu değerli gençliği fişleyenlerinde karşısında olacağım. Başka bir partiye destek verdiği için, ailesinden bir kişi yanlış yapmış diye fişlenen, bu gerekçeyle işe alınmayan bütün gençlerimizi bu sıkıntıdan kurtaracağıma söz veriyorum.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantı sonrası yapılan yürüyüş ile sona erdi.

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 1 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE