Pazar, 05 Temmuz 2020
.
.
chevron_left chevron_right
adscode
Spor

Vefa Spor, Futsal Liginde Ağrı’yı Temsil Edecek

Vefa Spor, Futsal Liginde Ağrı’yı Temsil Edecek

900 Toplam Gösterim
Vefa Spor, Futsal Liginde Ağrı’yı Temsil Edecek

[11:12, 03.01.2020] Erkan Köseda: Vefa Spor, Futsal Liginde Ağrı’yı Temsil Edecek
Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu sezon yeni bir statü ile oynattığı Futsal liginde kuralar çekildi. Kura çekimi sonrasında Erzurum grup merkezinde oynayacak olan Ağrı Vefa Spor, Ağrı ilini temsil edecek.

MAÇLAR 20-24 OCAK TARİHLERİNDE OYNANACAK
2019 - 2020 TFF Futsal Ligi, 1.eleme grup müsabakaları kuraları çekildi. Ağrı Vefa Spor, Erzurum ilinde B grubunda mücadele edecek. Futsal maçları Ave B gruplarında 20 -24 ocak tarihleri arasında oynanacak. A Grubunda Ilıca İdmanocağı, Erzurum Harb – İş, Van Yolspor, Siirt üniversitesi Spor Kulübü; Ağrı Vefa Spor’un bulunduğu B grubunda ise Bingöl Gençlikspor, Ağrı Vefa Spor ve Palandöken ekipleri yarışacak.

KURA ÇEKİMİNDE TFF TAM KADRO YER ALDI
Türkiye Futbol Fed…
[11:26, 03.01.2020] Erkan Köseda: AĞRI ASKF:AMATÖR SPORCULARIN SAĞLIK RAPORU ÇİLESİ SONA ERDİ

Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, amatör sporcuların lisans çıkartma sürecinde yaşadıkları sağlık raporu sorununun Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun takdiri ile kaldırıldığını açıkladı.

Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erkan Kösedağ, yaptığı açıklamada mevcut durumu ve yeni uygulamayı aktararak, ilgililere teşekkür etti.


YENİ YÖNETMELİK İLE BEYAN DÖNEMİ BAŞLADI
Amatör spor kulüplerinin ve sporcuların sağlık raporu almakta güçlük çektiklerini söyleyen Kösedağ;” Yaklaşık iki yılı aşkın bir süredir, amatör sporcular lisanslarını yaptırırken sağlık raporu almakta güçlük çekiyordu. Örneğin satranç lisansı yapacak bir sporcu, lisans çıkartmak istediğinde kardiyolojiye, ortopediye gönderiliyordu. Sporcu lisansının en fazla çıkartıldığı futbol branşında bu sorun had safhaya varmıştı. Kulüplerimiz müsabakalara sporcuları yetiştiremiyor, 18 yaşın altındaki sprocuların velileri, çocuklarına sırf sağlık raporu çilesinden ötürü spor yaptıramıyordu. Yeni sistem ile lisans yaptırılırken (İlk lisans hariç) sprocunun beyanına başvurulacak. Sporcu eğerki 18 yaşın altında ise velisinin beyanı, lisans çıkartılması için yeterli olacak. Bu yeni uygulama ile sporcu lisanslamada yaşanan çok önemli bir sorun giderilmiş oldu. “ dedi


SAYIN BAKANIMIZ VE YETKİLİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Gençlik ve Spor Bakanlığına konu iletildikten çok kısa süre sonra çözüme kavuşturulmasının önemli olduğunu söyleyen Kösedağ “ Sağlık Raporları ile ilgili konu, Ekim ayının son haftasında Amatör Spor Haftasında Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na iletildi. Sayın Bakanımız çok kısa süre içerisinde yönetmeliği değiştirerek sporcu lisanslamayı kolaylaştırdı. Amatörlerin sorunlarının çözümü noktasında bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu başta olmak üzere, Spor Hizmetleri Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a ve TASKK Genel Başkanımız Ali Düşmez’e camiamız adına teşekkür ediyorum.” dedi

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE